Bitcoiny w szczytowej formie

Bitcoiny to obok Litecoinów i Ethereum najpopularniejsza wirtualna waluta. Zostały stworzone w 2009 roku przez człowieka (a może grupę ludzi?) ukrywających się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Ich popularność wzrosła w 2014 roku, kiedy to jako walutę do zakupów online zaakceptował je Microsoft, a w jego ślad poszły inne liczące się na rynku marki. Liczba miejsc, w których za zakup towarów i usługi można płacić Bitcoinami stale wzrasta i obecnie jest to 10 216 miejsc na całym świecie (stan z października 2017). Najwięcej miejsc honorujących Bitcoiny jest w Ameryce Północnej i Europie. Bitcoiny zakupujemy oczywiście online. Za kupno Bitcoinów płacimy albo kartą kredytową albo za pomocą szablonów szybkiej płatności.

Czy jest to opłacalne? Odpowiedź zdecydowanie brzmi tak. Przede wszystkim dlatego, że cała zakupiona kwota należy do nas, nie musimy się martwić o prowizje bankowe, a także przewalutowania, jeśli chcemy skorzystać z usług w innym niż nasz kraj.

Po licznych perturbacjach związanych z wartością rynkową Bitcoinów, końcówka roku okazała się bardzo szczęśliwa dla tej wirtualnej waluty. We wrześniu 2017 roku jej kurs przekroczył 4800 dolarów! Ci więc, którzy w okresie spadkowym postanowili zakupić Bitcoiny kartą kredytową, teraz mogą liczyć zyski. Warto mieć jednak na uwadze zmienność wartości waluty. Tym, którzy zastanawiają się obecnie nad zakupem Bitcoinów online, sugerujemy przyjrzenie się jej notowaniom w ostatnich miesiącach i wybranie dla siebie najbardziej dogodnego momentu.

Post Author: lidka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *